Ogłoszenia 20 Maja 2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończy się w Kościele Okres Wielkanocy. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku.

Ogłoszenia 13 Maja 2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

Ogłoszenia 06 Maja 2018 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.

Ogłoszenia 29 Kwietnia 2018 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy swoje życie złożyli w ofierze na ołtarzu Ojczyzny.

Ogłoszenia 22 Kwietnia 2018 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
  Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Ogłoszenia 15 Kwietnia 2018 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. W dniu dzisiejszym Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, zaprasza wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym.
  Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską".

Ogłoszenia 08 Kwietnia 2018 r.

Druga Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa, święto Miłosierdzia Bożego.
  W dniu dzisiejszym, w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego, o godz. 15.00 zostanie odprawiona, pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, uroczysta Msza Święta, na którą Ks. Kard. wszystkich serdecznie zaprasza.
  Mszę Świętą poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Po Mszy Świętej odbędzie się koncert Arki Noego.

Ogłoszenia 01 Kwietnia 2018 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Jutro, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w czasie Mszy świętych będą zbierane ofiary na KUL.

Ogłoszenia 25 Marca 2018 r.

Niedziela Palmowa

 1. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.