Ogłoszenia 23 Lipca 2017 r.

Szesnasta Niedziela Zwykła

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w dniach 23 – 30 lipca 2017r.; w tym roku pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W imieniu misjonarzy, jak w latach poprzednich, zwracamy się z serdeczną prośbą i zachętą do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. W przyszłą niedzielę, 30 lipca, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Już dziś w imieniu Polskich misjonarzy za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

    1. We wtorek, 25 lipca, święto Św. Jakuba Ap., a także wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich prowadzących pojazdy mechaniczne; módlmy się o ich bezpieczeństwo i roztropne wykorzystywanie środków, którymi kierują. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę.

    2. W środę, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych czasach, kiedy tak drastycznie pomniejsza się rolę rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu Bogiem silnej polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

    3. W przyszłą niedzielę, 30 lipca, w naszym kościele, o godz. 13.00 w ramach X Letniego Festiwalu Nowego Miasta odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Zespół Muzyki Dawnej „Per il basso”. Muzycy zaprezentują kompozycje barokowe autorstwa Adama Jerzębskiego. Serdecznie zapraszamy.

    4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej.