Ogłoszenia 30 Lipca 2017 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, w ramach Tygodnia św. Krzysztofa, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj, w naszym kościele, o godz. 13.00 w ramach X Letniego Festiwalu Nowego Miasta odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Zespół Muzyki Dawnej „Per il basso”. Muzycy zaprezentują kompozycje barokowe autorstwa Adama Jerzębskiego. Serdecznie zapraszamy.

  2. We wtorek, 1 sierpnia, 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny. Szczegółowy program wszystkich obchodów rocznicowych znajdziemy w Internecie. W naszym kościele, Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego o godz. 18.30.

  3. W środę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” po spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  4. Również w środę, 2 sierpnia, w rocznicę rozpoczęcia walk powstańczych o Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. za poległych i zmarłych żołnierzy służby uzbrojenia AK i Zgrupowania Bojowego „Leśnik”, biorących udział w walce na terenie Wytwórni przez prawie cztery tygodnie. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

  5. W pierwszy piątek miesiąca, 4 sierpnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 sierpnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  7. W sobotę, 5 sierpnia, 153 rocznica powieszenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków władz Rządu Narodowego, przywódców Powstania Styczniowego. Przy Krzyżu Traugutta o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny.

  8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o 18.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca

  9. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy w czasie wakacyjno-urlopowym do częstszego czytania prasy religijnej.