Ogłoszenia 03 Września 2017 r.

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

 1. Jutro, rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny będą odprawione w następującym porządku: dla młodzieży z gimnazjum i ze szkół średnich w poniedziałek, 4 września, o godz. 9.45; dla szkół podstawowych we wtorek, 5 września, o godz. 8.30. Bardzo serdecznie zapraszamy całą młodzież, wszystkie dzieci, rodziców i całe grono pedagogiczne.

  1. Episkopat Polski w Jubileuszowym Roku 100. rocznicy objawień fatimskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowił Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski Akt ten ma zostać ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, tj. 8 września 2017 roku. W naszej parafii uczynimy to podczas Mszy świętej o godz. 18.30.

  2. Wypominki w piątek, 8 września, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  3. Kurs przygotowujący uczniów szkół średnich do sakramentu bierzmowania będzie się odbywał w naszej parafii w poniedziałkowe popołudnia i wieczory. Początek kursu: 2 października br. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii do 25 września.

  4. Wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i służyć Panu Bogu przy ołtarzu, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św.

  5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Warszawskie Seminarium Duchowne. W imieniu całej społeczności seminaryjnej za wszystkie ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  6. W przyszłą niedzielę, 10 września, spotkanie Rodziny Szkaplerznej o godz. 16.00.

  7. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.