Ogłoszenia 24 Września 2017 r.

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

 1. Jutro, 25 września, Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 i 18.30. Za Jego pośrednictwem polecajmy Bogu wszystkie problemy naszej Stolicy.

  1. Od przyszłej niedzieli, 1 października, rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach.

  2. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  3. Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych m.st. Warszawy bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do naszego kościoła w przyszłą niedzielę, 1 października, na godz. 9.30, na Mszę św. z okazji 637 lat istnienia Cechu. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Ks. Bp Piotr Jarecki.

  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Pieśń troista – koncert dla pokoju”. Wypełnią go najdawniejsze pieśni chrześcijańskie z trzech tradycji: polskiej, rzymskokatolickiej, ukraińskiej, prawosławnej i grekokatolickiej oraz pieśni chrześcijan z Syrii i Iraku. Serdecznie zapraszamy.

  5. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej odbywa się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej w pożarze zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  6. Przypominamy, że kurs przygotowujący uczniów szkół średnich do sakramentu bierzmowania będzie się odbywał w naszej parafii w poniedziałkowe popołudnia i wieczory. Początek kursu: 2 października br. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii do 25 września.

  7. Wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami i służyć Panu Bogu przy ołtarzu, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy św.

  8. Jest szansa zatrzymania aborcji, czyli zabijania chorych dzieci poprzez poparcie obywatelskiego projektu "zatrzymaj aborcję". W naszej parafii podpisy poparcia będą zbierane w przyszłą niedzielę tj. 1 października po Mszach świętych. Potrzebny będzie nr pesel.

  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.