Ogłoszenia 01 Października 2017 r.

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Pieśń troista – koncert dla pokoju”. Wypełnią go najdawniejsze pieśni chrześcijańskie z trzech tradycji: polskiej, rzymskokatolickiej, ukraińskiej, prawosławnej i grekokatolickiej oraz pieśni chrześcijan z Syrii i Iraku. Serdecznie zapraszamy.

  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania jutro, 2 października, o godz. 17.00.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 6 października, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 października, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
   Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. Ich głównym punktem będzie Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża transmitowana przez Program 1. Polskiego Radia o godz. 9.00. Następnie obchody przeniosą się do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Kardynała Kazimierza Nycza w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od 15.30 Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1 od godz. 15:50. Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem” będzie chór „Gospel Rain. Wraz z nim na scenie pojawią się soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. Artystom na scenie będzie towarzyszyć zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
   Przed kościołami w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  6. Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.