Ogłoszenia 08 Października 2017 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne obchody w Warszawie mają miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej.
  Tam o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Kardynała Kazimierza Nycza w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Od 15.30 Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1.
  Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem” będzie Chór „Gospel Rain. Wraz z nim na scenie pojawią się soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. Artystom na scenie będzie towarzyszyć zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niech nasza obecność i modlitwa będą kolejnymi wyrazami wdzięczności za kanonizację wielkiego Polaka.
  Przed kościołami jest prowadzona zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności św. Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00.

  2. W najbliższy piątek, 13 października, różaniec ofiarujemy za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej, a godz. 18.30 Msza św. za tych zmarłych.

  3. Sobota,14 października, to Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. W naszym kościele o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 90-lecia istnienia Technikum Architektoniczno-Budowlanego na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

  4. W ramach akcji „Mój Szkolny Kolega z Misji”, w czasie nabożeństw różańcowych dzieci i dorośli zbierają „grosze na misje”. Obok figury Matki Bożej stoi szklany wazon, do którego można wrzucać swój grosz i dołączyć modlitwę za misje. Akcją tą wesprzemy polską misjonarkę pracującą wśród dzieci w wiosce Mann w Republice Środkowoafrykańskiej.

  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii.
   Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  6. OO. Pasjoniści zapraszają do udziału w Szkole Mądrości Krzyża. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.