Ogłoszenia 15 Października 2017 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00.

  1. Jutro, 16 października, 39 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  2. W czwartek, 19 października br. przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej Solidarności. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu. Msza św. rocznicowa pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 18.00.
   Po uroczystej liturgii nastąpi złożenie wieńców przy grobie błogosławionego oraz modlitwa o jego kanonizację.
   W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.
   Serdecznie zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

  3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 22 października, o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii.
   Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku, zwraca się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu.
   Apeluje o pomoc materialną i wsparcie modlitewne pokrzywdzonych. W Meksyku w wyniku trzęsienia ziemi życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione dobytku i środków do życia.
   Przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary na ten cel. Pomoc materialną możemy także przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod numer 72052.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.