Ogłoszenia 22 Października 2017 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele Powszechnym, którego hasłem w tym roku są słowa: „Idźcie i głoście”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne.
  Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na poczesnym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii całemu stworzeniu.

  1. W dniu dzisiejszym, 22 października br. przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejna okazja dla nas do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, codziennie w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 18.00

  3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii.
   Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  4. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.