Ogłoszenia 05 Listopada 2017 r.

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że do 8 listopada włącznie duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny - za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

  1. W naszym kościele do środy, 8 listopada, o godz. 18.00 różaniec za zmarłych wraz z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

  2. Wypominki - w piątek, 10 grudnia, o godz. 18.00, i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych poleconych w modlitwie wypominkowej.

  3. W sobotę, 11 listopada, narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów pamiętajmy także w naszych prywatnych modlitwach o tych, którzy oddali życie za wolność Polski, i o tych, którzy kształtują jej współczesność.
   Na ten dzień Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski wystosował do nas specjalne zaproszenie na uroczystości do Świątyni Opatrzności Bożej:

   Umiłowani Diecezjanie!

   W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.
   Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.
   Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.
   Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca błogosławię.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski

  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla prześladowanych Kościołów na Bliskim Wschodzie; w tym roku w sposób szczególny dla Iraku.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.