Ogłoszenia 03 Grudnia 2017 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach.
  RORATY w naszym kościele będą odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.45. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Podejmijmy również osobiste postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.

  1. W II niedzielę Adwentu, tj. 10 grudnia br., będziemy obchodzili XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
   Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  2. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła.
   Od dzisiaj przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  3. W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.45; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30.

  4. Pod chórem są do nabycia opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka.

  5. Informujemy, że przedstawiciele wspólnot z naszej parafii, roznoszą po domach opłatki wigilijne.
   Każda z tych osób posiada upoważnienie od Ks. Proboszcza i identyfikator z pieczątką parafii.

  6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski mają zaszczyt zaprosić absolwentów szkoły i rodziców na uroczystą Mszę św. dziękczynną w 60-lecie szkoły, która będzie odprawiona jutro, 4 grudnia, w naszym kościele o godz. 8.30.

  7. Informujemy, że w trzy pierwsze Niedziele Adwentu, tj. 3; 10 i 17 grudnia, o godz. 20.00 wystąpi w naszym kościele Polska Opera Królewska z koncertem pieśni Sebastiana Klonowica z 1581r. pod tytułem: „Hebdomas – Pieśni o stworzeniu świata”.
   Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej oraz muzycy grający na instrumentach renesansowych.
   Koncerty będą biletowane.

  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.