Ogłoszenia 10 Grudnia 2017 r.

Druga Niedziela Adwentu

 1. Przypominamy, że RORATY w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.45. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej.

  1. Dziś, w II niedzielę Adwentu, obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  2. Pod chórem można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka.

  3. Informujemy, że przedstawiciele wspólnot z naszej parafii, roznoszą po domach opłatki wigilijne. Każda z tych osób posiada upoważnienie od Ks. Proboszcza i identyfikator z pieczątką parafii.

  4. Trwa zbiórka ofiar na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary prosimy wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 wystąpi w naszym kościele Polska Opera Królewska z koncertem pieśni Sebastiana Klonowica z 1581r. pod tytułem: „Hebdomas – Pieśni o stworzeniu świata”. Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej oraz muzycy grający na instrumentach renesansowych. Koncerty są biletowane.

  6. Klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie zapraszają na sztukę pt. Augustyn. Sztuka opowiada o historii nawrócenia we współczesnym świecie, w którym ludzie, pogrążeni w pracy, nie wiedzą już, gdzie szukać prawdziwego szczęścia. Informacje o terminach i rezerwacji biletów na plakacie. Sztuka skierowana jest do wszystkich.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.