Ogłoszenia 17 Grudnia 2017 r.

Trzecia Niedziela Adwentu

 1. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

  1. Przypominamy, że Roraty w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.45. Ostatnie w sobotę, 23 grudnia.

  2. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w niedzielę, 24 grudnia. Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z tradycją wigilijną, powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem, że nie będzie Mszy świętej o godz. 18.30.

  3. Pod chórem można nabyć opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka.

  4. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim dobroczyńcom w imieniu tych najbardziej ubogich i oczekujących na wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Przedstawiciele wspólnot z naszej parafii, roznoszą po domach opłatki wigilijne. Każda z tych osób posiada upoważnienie od Ks. Proboszcza i identyfikator z pieczątką parafii.

  6. Dziś o godz. 20.00 wystąpi w naszym kościele Polska Opera Królewska z koncertem pieśni Sebastiana Klonowica z 1581r. pod tytułem: „Hebdomas – Pieśni o stworzeniu świata”. Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej oraz muzycy grający na instrumentach renesansowych. Koncert jest biletowany.

  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.