Ogłoszenia 24 Grudnia 2017 r.

Czwarta Niedziela Adwentu

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu. Jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

  1. Obchody Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii. Pozostałe Msze św. w dniu jutrzejszym w porządku niedzielnym.

  2. Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne i świece Caritas.

  3. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku 2017 o godz. 18.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

  4. Klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie zapraszają na sztukę pt. Augustyn. Sztuka opowiada o historii nawrócenia we współczesnym świecie, w którym ludzie, pogrążeni w pracy, nie wiedzą już, gdzie szukać prawdziwego szczęścia. Informacje o terminach i rezerwacji biletów na plakacie. Sztuka skierowana jest do wszystkich.

  5. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”, rozpoczniemy 2 stycznia 2018r. „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.
   Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii. Prosimy traktować ich jak swoich.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.
   Program „Kolędy” będziemy podawać sukcesywnie.

   Pierwszy tydzień „Kolędy” przedstawia się następująco:

   • Wtorek 2.I. - ul. Zamenhofa 4 i 8
   • Środa 3.I. – ul. Andersa 13 oraz Nowolipki 2 i 2a
   • Czwartek 4.I. – ul. Andersa 15 oraz Anielewicza 3/5 i 4

  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze, świąteczne numery czasopism katolickich. Są to numery podwójne, dlatego też ich cena jest podwojona.