Ogłoszenia 31 Grudnia 2017 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Przed nami ostatnie godziny 2017 roku. Przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.30 Msza św. na zakończenie roku 2017. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

  1. Jutro, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące, tzn., że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 5 stycznia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  3. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.30; 9.30; 11.00 z udziałem dzieci; 12.00 i 18.30. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia 2016 roku, po raz kolejny z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa: "Bóg jest dla wszystkich". Orszak poprzedzi Msza Święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.
   Szczegółowe informacje o Orszaku znajdziemy na stronie internetowej: http://orszak.org/warszawa/.

  5. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00; o godz. 18.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach KŻR.

  6. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świąteczne numery czasopism katolickich.

  7. Jak już informowaliśmy, 2 stycznia (wtorek), rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. Przypominamy, że „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.
   Podobnie jak w ubiegłych latach, w „Kolędzie” wezmą udział Ojcowie Franciszkanie duszpasterzujący na terenie naszej parafii.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

   Program „Kolędy” na najbliższe dwa tygodnie przedstawia się następująco:

   • Wtorek 2.I. - ul. Zamenhofa 4 i 8
   • Środa 3.I. – ul. Andersa 13 oraz Nowolipki 2 i 2a
   • Czwartek 4.I. – ul. Andersa 15 oraz Anielewicza 3/5 i 4

   • Poniedziałek 8.I. – ul. Zamenhofa 10
   • Wtorek. 9.I. – ul. Zamenhofa 12 i Anielewicza 2
   • Środa 10.I. - ul. Nalewki 5 i 8
   • Czwartek 11.I. - ul. Nalewki 2 i 6 oraz Andersa 21
   • Piątek 12.I. - ul. Andersa 21A; 21B i 25