Ogłoszenia 21 Stycznia 2018 r.

Trzecia Niedziela Zwykła

 1. Wciąż trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszym kościele Msza św. o jedność chrześcijan w środę, 24 stycznia, o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

  2. Jutro, 22 stycznia, 155 rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego. O godz. 18.00 Msza św. za poległych w czasie Powstania w Katedrze Polowej na ul. Długiej, a o godz. 19.30 pod Krzyżem Traugutta, modlitwa i Apel Poległych za tych, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

  3. We wtorek, 23 stycznia, piąta rocznica śmierci księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.

  4. W piątek, 26 stycznia, XVIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do mordów i wojen na tle religijnym.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  6. Wizyta duszpasterska.
   Podobnie jak w ubiegłych latach, w „Kolędzie” wezmą udział Ojcowie Franciszkanie duszpasterzujący na terenie naszej parafii.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

   W ramach wizyty duszpasterskiej w ciągu dwóch najbliższych tygodni pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach

   • Poniedziałek 22.I. – ul. Andersa 14; 16; 18; 20 i 22
   • Wtorek. 23.I. – ul. Andersa 10 i 12 oraz Wałowa 5
   • Środa 24.I. - ul. Andersa 6 i 8 oraz Świętojerska 24
   • Czwartek 25.I. - ul. Wałowa 4 i 6
   • Piątek 26.I. - ul. Wałowa 8 oraz Bonifraterska 3/11

   • Poniedziałek 29.I. – ul. Bonifraterska 13 i Wałowa 7
   • Wtorek. 30.I. – ul. Bonifraterska 15 i Franciszkańska 18