Ogłoszenia 28 Stycznia 2018 r.

Czwarta Niedziela Zwykła

 1. W piątek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów.
  Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci i 18.30. Poświęcenie świec przed każdą Mszą św. Uwrażliwiamy wszystkich, że gromnic nie poświęca się poza Mszą św. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

  2. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 lutego, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  3. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00.
   O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  4. Już dziś informujemy, że w niedzielę, 11 lutego, będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego.
   W tym dniu zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, przygniecionych ciężarem wieku, na Mszę św. o godz. 12.00. Będzie okazja do spowiedzi, wspólnej modlitwy, przyjęcia sakramentu chorych. Wszystkich ich najbliższych prosimy o pomoc w dotarciu im do kościoła, szczególnie tym, którzy mają trudności z chodzeniem.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  6. Wizyta duszpasterska.
   Podobnie jak w ubiegłych latach, w „Kolędzie” wezmą udział Ojcowie Franciszkanie duszpasterzujący na terenie naszej parafii.
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

   W ramach wizyty duszpasterskiej w ciągu dwóch najbliższych dni pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach:

   • Poniedziałek 29.I. – ul. Bonifraterska 13 i Wałowa 7
   • Wtorek. 30.I. – ul. Bonifraterska 15 i Franciszkańska 18