Ogłoszenia 18 Lutego 2018 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową zaczął się Wielki Post. Czas nawracania się i pokuty. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Zmartwychwstania Chrystusa. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.
  Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:

  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

   godz. 17.00 - dla dzieci
   godz. 18.00 - dla dorosłych.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Służy temu także Liturgia Stacyjna. Przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie, w wyznaczonych kościołach obu diecezji na terenie miasta Warszawy gromadzimy się, aby uczestniczyć indywidualnie i wspólnotowo w przygotowywanych na ten dzień specjalnych nabożeństwach.
   Każdego dnia w wyznaczonym kościele będzie obowiązywał ten sam program.
   Kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi; do 15.00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Poza tym, o godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 19.00 Gorzkie Żale. Na zakończenie Msza Św. o godz. 20.00. W gablotach na zewnątrz kościoła wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach.
   Nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym 3 marca (sobota).
   Już dziś wszystkich zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w przyszłą niedzielę, 25 lutego, o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

  3. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. 6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, a szczególnie na potrzeby misyjne.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.