Ogłoszenia 25 Lutego 2018 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Misterium naszego odkupienia, czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:

  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

   godz. 17.00 - dla dzieci
   godz. 18.00 - dla dorosłych.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Druga Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie jest dniem, w którym we wszystkich kościołach naszego kraju, zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.
   Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   To dzieło można wspierać także poprzez wysyłanie SMS-ów. Dokładne informacje na plakacie.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 2 marca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci w połączeniu z Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  3. W najbliższą sobotę, 3 marca, nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym w ciągu Liturgii Stacyjnej przeżywanej w Warszawie przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie.
   Program tego dnia przedstawia się następująco: kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi.
   O godz. 7.00 Msza św.,
   od 7.30 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
   O godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec,
   o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
   O 17.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Kana Galilejska.
   O godz. 18.30 Msza św. parafialna ku czci Niepokalanego Serca Maryi z okazji pierwszej soboty miesiąca,
   o 19.00 Gorzkie Żale i na zakończenie
   o godz. 20.00 Msza św. stacyjna i Apel Jasnogórski.
   W gablotach kościelnych wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  4. W sobotę, 3 marca 2018 roku, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie.
   Natomiast w niedzielę, 4 marca 2018 roku, dzień imienin Pasterza Archidiecezji. Dostojnego Jubilata i Solenizanta polecamy gorącym modlitwom Wszystkich Państwa.

  5. 7 marca 2018r. w godzinach od 9.00 do 14.00 w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych, ul. Przyrynek 9 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.
   Zainteresowani proszeni są o kontakt z pielęgniarką szkolną do 1 marca br.
   Szczegóły na plakacie.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na uroczystości jubileuszowe i Święto Papieskie
   Drodzy Diecezjanie,
   w tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.
   Natomiast we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.
   Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski