Ogłoszenia 04 Marca 2018 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:

  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

   godz. 17.00 - dla dzieci
   godz. 18.00 - dla dorosłych.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Dzisiaj jest dzień imienin Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Dostojnego Solenizanta polecamy gorącym modlitwom Wszystkich Państwa..

  2. W najbliższy piątek, 9 marca, Drogę Krzyżową o godz. 18.00 ofiarujemy za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej i o godz. 18.30 Msza św. za tych zmarłych.

  3. W sobotę, 10 marca, siódma rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. W czasie Mszy św. o godz. 7.00 będziemy prosić Boga, aby Ks. Wiesława, którego sam powołał do służby kapłańskiej, obdarzył teraz radością wieczną w niebieskiej chwale.
   Główne obchody 7 rocznicy śmierci Ks. Wiesława w przyszłą niedzielę, 11 marca.
   O godz. 9.30 Msza św., i o 12.00 modlitwa przy grobie Ks. Wiesława na Cmentarzu Powązkowskim.

  4. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele będą do nabycia świece wielkanocne i kartki świąteczne.
   Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Na ten sam cel zbierane będą ofiary do puszek. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła.
   Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej będzie wystawiony specjalny kosz, do którego będzie można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT.
   Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.