Ogłoszenia 11 Marca 2018 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:

  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

   godz. 17.00 - dla dzieci
   godz. 18.00 - dla dorosłych.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. We wtorek, 13 marca, piąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

  2. Od jutra rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Terminy i godziny spotkań zostały przekazane w szkołach.

  3. Od przyszłej niedzieli, 18 marca, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę, 18 marca, nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. w porządku niedzielnym. Od poniedziałku 19.III do środy 21.III. włącznie spotkania rekolekcyjne o godz. 9.30 i 18.30. Terminy i godziny spotkań dla szkół gimnazjalnych i średnich zostały przekazane w szkołach. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne, kartki świąteczne i baranki wielkanocne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Na ten sam cel zbierane są ofiary do puszek. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Od dzisiaj do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza tradycyjne włoskie słodkości. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na muzyczne warsztaty dokształcające dla naszej scholi i zespołu instrumentalnego. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  6. Pod chórem są też do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  7. Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na Święto Papieskie

   Drodzy Diecezjanie,

   We wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.
   Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji naszej archidiecezji oraz Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.
   Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski