Ogłoszenia 18 Marca 2018 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji przedstawia się następująco: Dzisiaj, 18 marca, nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. w porządku niedzielnym.
  Od poniedziałku 19.III do środy 21.III. włącznie spotkania rekolekcyjne o godz. 9.30 i 18.30. W tym samym terminie będą rekolekcje dla szkół średnich i gimnazjalnych. Ich program został przekazany do poszczególnych szkół.
  Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

  1. Jutro, 19 marca, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

  2. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:

   Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

    godz. 17.00 - dla dzieci
    godz. 18.00 - dla dorosłych.

   Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  3. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Palmy będzie można nabyć w naszym kościele.

  4. Podobnie, jak w ubiegłą niedzielę, tak i dziś po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych osób z naszej parafii. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny, baranki wielkanocne oraz kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

  6. Również przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza tradycyjne włoskie słodkości. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na muzyczne warsztaty dokształcające dla naszej scholi i zespołu instrumentalnego. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.