Ogłoszenia 25 Marca 2018 r.

Niedziela Palmowa

 1. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.

  1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy o godz. 18.30. Adoracja i modlitwa osobista do godz. 22.00.

  2. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00.
   O 15.00 – Droga Krzyżowa.
   O 17.00 Liturgia Męki Pańskiej i o 20.00 jak co roku Droga Krzyżowa ulicami Warszawy od kościoła Św. Anny.
   Przypominamy, że ofiary zbierane na tacę w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.

  4. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. Wieczorem o 20.00 Wigilia Paschalna, należąca już do niedzieli Zmartwychwstania. W rozbudowanej liturgii słowa będziemy wspominać całą historię zbawienia od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Chrystusa. Poprzedzi ją poświęcenie ognia i paschału. Tego dnia przychodzimy do kościoła ze świecami.

   Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 18.00.

  5. Próba dziewczynek do sypania kwiatów na Rezurekcji – w Wielką Sobotę, 31 marca, o godz. 12.00 w salce katechetycznej.

  6. W Wielką Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

  7. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego przeżywania całego Triduum Paschalnego, a więc wydarzeń poprzez które dokonało się nasze odkupienie.

  8. Informujemy, że do sakramentu pokuty przed Świętami Wielkanocnymi będzie można przystąpić do środy włącznie podczas każdej Mszy św.

  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko do środy, 28 marca, włącznie.

  10. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godz. 18.00.

  11. Podobnie, jak w poprzednie niedziele, tak i dziś po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych osób z naszej parafii.

  12. Jeszcze dziś, przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny, kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby naszego kościoła.

  13. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.