Ogłoszenia 08 Kwietnia 2018 r.

Druga Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa, święto Miłosierdzia Bożego.
  W dniu dzisiejszym, w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego, o godz. 15.00 zostanie odprawiona, pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, uroczysta Msza Święta, na którą Ks. Kard. wszystkich serdecznie zaprasza.
  Mszę Świętą poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Po Mszy Świętej odbędzie się koncert Arki Noego.

  1. Jutro liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego i 18.30.

  2. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia.
   Przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym.
   Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską".

  3. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.