Ogłoszenia 15 Kwietnia 2018 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

  1. W dniu dzisiejszym Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, zaprasza wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „Jestem za życiem”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym.
    Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską".

    1. We wtorek, 17 kwietnia, 80 rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i Warszawy. O godz. 19.00 uroczystości w sanktuarium na Rakowieckiej. Zapraszają ojcowie jezuici.

    2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16.00.

    3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.