Ogłoszenia 29 Kwietnia 2018 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy swoje życie złożyli w ofierze na ołtarzu Ojczyzny.

  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.

  2. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 odnowienie aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 4 maja, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  4. W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej. Dyspensa jest udzielana ze względu na czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy „dług weekend”, obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja włącznie.
   Wierni korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 maja, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.