Ogłoszenia 13 Maja 2018 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  1. W środę, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta w 361 rocznicę jego śmierci, której będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, zostanie odprawiona w sanktuarium tego dnia o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie okresu wielkanocnego. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Ten czas kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  3. W przyszłą niedzielę, 20 maja, w naszym kościele będzie miała miejsce Uroczystość Rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci Rocznicowych i ich rodzin w sobotę, 19 maja, o godz. 8.30.

  4. Od poniedziałku do piątku „Biały Tydzień” dla dzieci Pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, przynajmniej z jednym z rodziców (koniecznie), codziennie na godz. 18.15. Jutro i we wtorek, po Mszy św., będzie czas na zdjęcia grupowe i indywidualne. Katechetki poinformują o podziale na grupy. We wtorek przynosimy ze sobą świece.

  5. Podziękowania za złożony dar ołtarza.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.