Ogłoszenia 20 Maja 2018 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończy się w Kościele Okres Wielkanocy. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku.

  1. W tym tygodniu będziemy obchodzić dwa ważne święta.
   W poniedziałek, 21 maja, Święto NMP Matki Kościoła i
   w czwartek, 24 maja, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
   Msze święte według porządku dnia powszedniego.

  2. Dziś, o godz. 17.00, w naszym kościele „Koncert pieśni Maryjnych” w wykonaniu scholi i muzyków związanych ze Wspólnotą Kana Galilejska. Będzie to koncert dyplomowy Małgosi Łukomskiej, naszej scholistki. Serdecznie zapraszamy.

  3. W dniach od 25 do 27 maja (piątek – niedziela) odbędą się w naszym kościele XVII Spotkania Chórów Warszawskich „Cantate Domino”, organizowane u nas od 1984r. Są one prezentacją muzyki chóralnej w wykonaniu renomowanych Zespołów.
   Początek koncertów o godz. 19.30.
   Program koncertów w raz z wykonawcami wywieszony jest na plakacie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

  4. W przyszłą niedzielę, 27 maja, w naszym kościele będziemy gościć Ks. Biskupa Rafała Markowskiego, który podczas Mszy św. o godz. 12.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
   W tym też dniu odbędzie się tradycyjny piknik rodzinny, organizowany co roku z okazji odpustu w naszej parafii, w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Nawiedzenia NMP. Pośród różnych atrakcji będzie także coś ku pokrzepieniu - m.in. kawa, herbata, ciasto, bigos, smalec domowy, itp., a także przyrynkowa specjalność – chleb domowy. Serdecznie zapraszamy.
   W tym roku nie będzie oficjalnych obchodów Uroczystości Nawiedzenia NMP przypadającej 31 maja, bo w tym dniu będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała, która właśnie wypada 31 maja.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.