Ogłoszenia 27 Maja 2018 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień miesiąca dedykowanego Matce Bożej.
  Od piątku rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa.
  Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy Odpust związany z Uroczystością Nawiedzenia NMP. Z tej okazji zapraszamy na piknik rodzinny wokół naszego kościoła do godz. 14.30.

  2. Jutro, 28 maja, przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa.
   Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

  3. W najbliższy wtorek, 29 maja, ks. Łukasz będzie przeżywał 3-cią rocznicę swoich święceń kapłańskich. W tym dniu wraz ze swoimi kolegami kursowymi w naszym kościele, o godz. 18.30, odprawi Mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa.
   Ks. Łukasza i jego kolegów polecamy gorącej modlitwie wszystkich Państwa.

  4. W czwartek, 31 maja, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00.
   Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
   Tegoroczna procesja przejdzie ulicami: Przyrynek, Rynek Nowego Miasta, Freta, Freta/Zakroczymska, Franciszkańska, Sapieżyńska, Bonifraterska, Konwiktorska/Muranowska, Skwer Matki Sybiraczki. Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach: kościół SS. Sakramentek - Św. Kazimierza, kościół OO. Franciszkanów - Stygmatów Św. Franciszka, lecznica Bonifratrów na Sapieżyńskiej 3 i przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
   Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny, jak co roku, dzieci komunijne i rocznicowe w ich uroczystych strojach. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji, zapraszamy na próbę w środę, 30 maja, na godz 17.00 do salki katechetycznej.

  5. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Warszawskiej o godz. 10.00.

  6. Obchody Bożego Ciała trwają tradycyjnie przez całą oktawę – do czwartku 7 czerwca. Zapraszamy więc w tym czasie na procesje eucharystyczne w trakcie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00.

  7. W pierwszy piątek miesiąca, 1 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
   Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  8. Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

  9. W piątek, 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wśród prezentów i życzliwości okazywanej tego dnia dzieciom, nie zapomnijmy o gorącej modlitwie w ich intencji.

  10. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  11. W niedzielę, 3 czerwca br., przypada XI Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległą Polskę.
   O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję na poszczególnych jej odcinkach i udziału w całej Uroczystości. Tym dniu, we wszystkich kościołach, będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
   Na te wszystkie uroczystości Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski wystosował osobiste zaproszenie. Wywieszone jest ono w gablocie na zewnątrz kościoła.

  12. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  13. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.