Ogłoszenia 29 Lipca 2018 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią, w ramach Tygodnia św. Krzysztofa, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Dzisiaj, w naszym kościele, o godz. 19.30 w ramach XI Letniego Festiwalu Nowego Miasta odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Zespół Camerata Vistula prof. Andrzeja Wróbla. Partię solową na wiolonczeli wykona Anna Wróbel. Więcej szczegółów na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

  2. W środę, 1 sierpnia, 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny. Szczegółowy program wszystkich obchodów rocznicowych znajdziemy w Internecie. W naszym kościele, Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego o godz. 18.30.

  3. W czwartek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” po spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  4. W pierwszy piątek miesiąca, 3 sierpnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 sierpnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, 154 rocznica powieszenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków władz Rządu Narodowego, przywódców Powstania Styczniowego. Przy Krzyżu Traugutta o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

  7. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o 18.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy w czasie wakacyjno-urlopowym do częstszego czytania prasy religijnej.