Ogłoszenia 07 Października 2018 r.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek, 1 października, rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w sposób szczególny w poniedziałki i czwartki.

    1. W najbliższy piątek, 12 października, różaniec ofiarujemy za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej, a godz. 18.30 Msza św. za tych zmarłych.

    2. Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

    3. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. O godz. 9.00 w Bazylice Świętego Krzyża Msza św. z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II pod przewodnictwem JEm Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Następnie obchody przeniosą się do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 Ks. Kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia w kościele dolnym Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się Msza św., na którą szczególnie zaproszeni są wszyscy, którzy wybierają się na V Galowy Koncert Dnia Papieskiego. Rozpocznie się on o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej i transmitowany będzie przez TVP 1. Będzie to wyjątkowe widowisko muzyczne, którego pomysłodawcą jest kompozytor, poeta i reżyser Roman Kołakowski. Zaprezentowane zostaną sylwetki ludzi, którzy prowadzili innych, którzy byli ojcami wiary, ojcami duchowymi, którzy mieli moc pociągania za sobą całych rzesz oraz przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości i nadania tej niepodległości kształtu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przed kościołami w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

    4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.