Ogłoszenia 14 Października 2018 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00.

  1. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Centralne obchody odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 Ks. Kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 17.30 rozpocznie się V Galowy Koncert Dnia Papieskiego, który będzie transmitowany będzie przez TVP 1. Będzie to wyjątkowe widowisko muzyczne, którego pomysłodawcą jest kompozytor, poeta i reżyser Roman Kołakowski. Zaprezentowane zostaną sylwetki ludzi, którzy prowadzili innych, którzy byli ojcami wiary, ojcami duchowymi, którzy mieli moc pociągania za sobą całych rzesz oraz przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości i nadania tej niepodległości kształtu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
   Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  2. We wtorek, 16 października, 40 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  3. W piątek, 19 października br. przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej Solidarności. Główne uroczystości związane z tą rocznicą odbędą się w sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Warszawskim Żoliborzu. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Po liturgii złożenie wieńców przy grobie błogosławionego oraz modlitwa o jego kanonizację.

  4. Informujemy, że spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę, 28 października, o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek..

  6. Dyrekcja oraz Wolontariat Technikum Architektoniczno-Budowlanego znajdującego się na terenie naszej parafii, ul. Przyrynek 9, zapraszają jutro, 15 października, na godz. 16.00 na Aukcję Charytatywną mającą na celu wsparcie leczenia Adasia Wituskiego, które jest bardzo kosztowne.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.