Ogłoszenia 21 Października 2018 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele Powszechnym, którego hasłem w tym roku są słowa: „Pełni Ducha i posłani”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na poczesnym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii całemu stworzeniu.

  1. Jutro, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejna okazja dla nas do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, codziennie w czasie nabożeństw różańcowych o godz. 18.00.

  3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 28 października, o godz. 16.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  6. Apel Centrum Opatrzności Bożej
   W powstającym Sanktuarium Opatrzności Bożej znalazł swoje miejsce niezwykły symbol niepodległości Polski – świeca ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 roku z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. W 1920 roku kardynał Edmund Dalbor wraz z arcybiskupem metropolitą warszawskim kardynałem Aleksandrem Kakowskim przywieźli świecę z Watykanu do archikatedry warszawskiej, gdzie podczas uroczystej Eucharystii zapalił ją marszałek Sejmu ustawodawczego Wojciech Trąmpczyński na znak tego, że Ojczyzna nasza wolność odzyskała. Po raz pierwszy, po blisko 100 latach, 3 czerwca 2018 r. w XI Święto Dziękczynienia, świeca została zapalona w Świątyni Opatrzności Bożej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę w obecności Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka i Metropolity Warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza – na znak wolności i niepodległości Polski. Prezydent dokona tego powtórnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.
   Chcielibyśmy, aby w jak największej liczbie polskich domów 11 listopada zapłonęła Świeca Niepodległości i stała się zachętą do modlitwy za Polskę oraz do dziękczynienia Bogu za opiekę Opatrzności Bożej nad naszym krajem. Z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości planujemy rozprowadzanie repliki Świecy Niepodległości. Do każdej świecy będzie dołączona karta z historią świecy i Aktem Dziękczynienia Polski do samodzielnego odmawiania w intencji Ojczyzny oraz intencja na Mszę Świętą za Ojczyznę. Osoby, które zechcą otrzymać miniaturę Świecy Niepodległości, będą mogły przy tej okazji wesprzeć kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej, a także złożyć intencje dziękczynne na Msze Święte za Ojczyznę odprawiane 11 listopada o godz. 9.00 i 12.00.
   Wierzymy, że tradycja zapalania świecy w czasie Święta Niepodległości na znak wolnej Polski będzie jednoczyć nas w ustawicznym dziękczynieniu Stwórcy za opiekę nad naszą Ojczyzną i ufnym zawierzaniu Bogu jej losów na kolejne wieki.
   Miniatura Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej, to wyjątkowa pamiątka 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia ich w naszych domach 11 listopada o symbolicznej godzinie 19:18 i zjednoczenia we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy.
   W naszym kościele Miniatura Świecy Niepodległości będzie rozprowadzana w przyszłą niedzielę.