Ogłoszenia 28 Października 2018 r.

Trzydziesta Niedziela Zwykła

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Dziś obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan. Przerwać milczenie”. Jest on zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę ofiar, dzięki którym może nieść pomoc wszystkim prześladowanym. Ofiary na ten cel zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła. Można także włączyć się w akcje SMS-ową wspierającą to przedsięwzięcie. Szczegóły na plakatach i ulotkach wyłożonych na stolikach z tyłu kościoła.

  1. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Ostatnie nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

  2. W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele, tak jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 procesja za zmarłych połączona z modlitwą wypominkową.

  3. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 15.00 i 18.30. Mszę św. o godz. 15.00 ofiarujemy za wszystkich zmarłych proboszczów, wikariuszy i księży, którzy pracowali w naszej parafii. O godz. 17.30 procesja za zmarłych połączona z modlitwą wypominkową, a o 18.30 Msza św. za wszystkich zmarłych parafian i za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  4. Od 2 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

  5. W naszym kościele codziennie od 3 do 8 listopada o godz. 18.00 różaniec za zmarłych wraz z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

  6. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele także w ciągu całego roku, w każdy II piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 listopada, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  8. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne i różaniec za zmarłych i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  9. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła można nabyć Miniaturę Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia ich w naszych domach 11 listopada o symbolicznej godzinie 19:18 i zjednoczenia we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy.

  10. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolic