Ogłoszenia 04 Listopada 2018 r.

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że do 8 listopada włącznie duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny - za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

  1. W naszym kościele do czwartku, 8 listopada, o godz. 18.00 różaniec za zmarłych wraz z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

  2. W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele, tak jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 procesja za zmarłych połączona z modlitwą wypominkową.

  3. Wypominki - w piątek, 9 grudnia, o godz. 18.00, i o godz. 18.30 Msza św. za zmarłych poleconych w modlitwie wypominkowej.

  4. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Państwa na koncert w wykonaniu chóru Musikana połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30.

  5. Zaproszenie Ks. Kard. Kazimierza Nycza na obchody Święta Niepodległości.

   Warszawa, 15 października 2018 r.


   Umiłowani Diecezjanie!
   Zapraszam Was w niedzielę, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.
   O godzinie 9.00, w obecności najwyższych władz państwowych, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolną i niepodległą Ojczyznę oraz zawierzać Bogu losy Polski i całego narodu.
   O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończy odmówienie Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.
   Podniosły charakter tych uroczystości podkreśli także historyczna Świeca Niepodległości, zapalona tego dnia w Świątyni oraz jej miniatura zapalona w naszych domach o godz. 19.18 na pamiątkę roku odrodzenia Polski po 123 latach niewoli.
   Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, jednocześnie prosząc o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.