Ogłoszenia 18 Listopada 2018 r.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

  1. Rok temu, Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił, że w każdą XXXIII niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku ten Dzień obchodzimy po raz drugi – pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). W swoim Orędziu na ten Dzień papież Franciszek napisał „Niech ten Dzień pomoże nam zanurzyć się w różne formy ubóstwa, zrozumieć kim są prawdziwi ubodzy, na których mamy zwrócić wzrok, by usłyszeć ich wołanie i rozeznać ich potrzeby”. Niech każdy z nas pomyśli o tym, w jaki sposób może pomóc konkretnemu człowiekowi potrzebującemu.

    1. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent.

    2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

    3. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.