Ogłoszenia 25 Listopada 2018 r.

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejszą Uroczystością kończymy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Czas przygotowania do jak najgłębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Jedną z form przeżywania Adwentu będą RORATY, odprawiane w naszym kościele we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Będzie okazja do wspólnego przeżycia Adwentu i przygotowania się na przyjście Pana Jezusa na ziemię.

  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  2. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  3. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele będzie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka. A od początku Adwentu, przedstawiciele wspólnot z naszej parafii, będą roznosić po domach opłatki wigilijne. Każda z tych osób będzie miała upoważnienie od Ks. Proboszcza i identyfikator z pieczątką parafii.

  4. W I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia, będziemy zbierać ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki będzie można także wpłacać na konto parafii, odliczając to, od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy będą wyłożone na stoliku pod chórem.

  5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Warszawskie Seminarium Duchowne.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.