Ogłoszenia 9 Grudnia 2018 r.

Druga Niedziela Adwentu

 1. Przypominamy, że RORATY w naszym kościele są odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej.

  1. Dziś, w II niedzielę Adwentu, obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  2. Wypominki w piątek, 14 grudnia, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  3. Pod chórem można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin i domów dziecka. Są też do nabycia książki dla dzieci autorstwa Małgorzaty Nawrockiej oraz kalendarze z reprodukcjami ikon i komentarzami Biskupa Michała Janochy.

  4. Informujemy, że przedstawiciele wspólnot z naszej parafii, roznoszą po domach opłatki wigilijne. Każda z tych osób posiada upoważnienie od Ks. Proboszcza i identyfikator z pieczątką parafii.

  5. Trwa zbiórka ofiar na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Ofiary prosimy wpłacać na konto parafii, odliczając to, od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.