Ogłoszenia 23 Grudnia 2018 r.

Czwarta Niedziela Adwentu

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu. Jutro, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby w tym dniu, zgodnie z tradycją wigilijną, powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.00 i 18.30. Ostatnie Roraty w naszym kościele o godz. 6.30.

  1. Obchody Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii. Pozostałe Msze św. w dniu Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym.

  2. W środę, 26 grudnia, Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na KUL.

  3. Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne, sianko, kartki świąteczne, ozdoby Bożonarodzeniowe i świece Caritas.

  4. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”, rozpoczniemy 2 stycznia 2018r. „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.
   Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii. Prosimy traktować ich jak swoich. .
   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00. Program „Kolędy” będziemy podawać sukcesywnie od przyszłej niedzieli.

  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze, świąteczne numery czasopism katolickich. Są to numery podwójne, dlatego też ich cena jest podwojona.