Ogłoszenia 30 Grudnia 2018 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Jutro, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku 2018 o godz. 18.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

  1. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące, tzn., że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 4 stycznia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 stycznia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św.

  5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia 2019 roku, po raz 11 z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Orszak poprzedzi Msza Święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.
   Szczegółowe informacje o Orszaku wraz z programem znajdziemy na stronie internetowej: http://www.archidiecezja.warszawa.pl/.

  7. Jak już informowaliśmy, 2 stycznia (wtorek), rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. Przypominamy, że „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów.

   Podobnie jak w ubiegłych latach, w „Kolędzie” biorą udział Ojcowie Franciszkanie duszpasterzujący na terenie naszej parafii.

   Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

   Program „Kolędy” na najbliższe dwa tygodnie
   przedstawia się następująco:

   • Środa 2.I. – ul. Stawki 1 i 3
   • Czwartek 3.I. – ul. Stawki 3a oraz Dubois 2 i 4

   • Poniedziałek 7.I. – ul. Dubois 5; 8 i 10
   • Wtorek. 8.I. – ul. Dubois 12 oraz Edelmana 2 i 5
   • Środa 9.I. - ul. Pokorna 2 klatki 1-8
   • Czwartek 10.I. - ul. Pokorna 2 klatki 9-16
   • Piątek 11.I. - ul. Stawki 2a oraz Edelmana 4