Ogłoszenia 20 Stycznia 2019 r.

Druga Niedziela Zwykła

 1. Trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W naszym kościele Msza św. o jedność chrześcijan w piątek, 25 stycznia, o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

  1. Jutro Dzień Babci, a we wtorek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

  2. We wtorek, 22 stycznia, 156 rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego. O godz. 18.00 Msza św. za poległych w czasie Powstania w Katedrze Polowej na ul. Długiej, a o godz. 19.30 pod Krzyżem Traugutta, modlitwa i Apel Poległych za tych, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

  3. W środę, 23 stycznia, szósta rocznica śmierci księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.

  4. W sobotę, 26 stycznia, XIX Dzień Dialogu z Islamem w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy”. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do mordów i wojen na tle religijnym.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  6. W ciągu dwóch najbliższych tygodni w ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach /Kolędę rozpoczynamy około godz. 17.00/:

   • Poniedziałek 21.I. – ul. Edelmana 9 oraz Franciszkańska 3; 4 i 4a
   • Wtorek. 22.I. – ul. Długa 8/14; 24; 30/34; 36 i 42
   • Środa 23.I. - ul. Mostowa – cała oraz Koźla - cała
   • Czwartek 24.I. - ul. Sapieżyńska - cała
   • Piątek 25.I. - ul. Bonifraterska 8; Franciszkańska 14 i 14a; Stara – cała oraz Rynek Nowego Miasta 1 i 6/8/10

   • Poniedziałek 28.I. – ul. Freta – nr-y parzyste oraz Rybaki 35
   • Wtorek. 29.I. – ul. Freta – nr-y nieparzyste oraz Franciszkańska 1
   • Środa 30.I. - Rynek Nowego Miasta – nr-y nieparzyste bez nr-u 1 oraz ul. Zakroczymska – nr-y nieparzyste
   • Czwartek 31.I. - ul. Kościelna – cała; Przyrynek – cała; Rajców – cała oraz Zakroczymska – nr-y parzyste