Ogłoszenia 27 Stycznia 2019 r.

Trzecia Niedziela Zwykła

 1. W pierwszy piątek miesiąca, 1 lutego, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Ze względu na ferie nie będzie specjalnej Mszy św. dla dzieci. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  1. W sobotę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.30. Poświęcenie świec przed każdą Mszą św. Uwrażliwiamy wszystkich, że gromnic nie poświęca się poza Mszą św. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

  2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

  3. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  5. W ramach wizyty duszpasterskiej pragniemy odwiedzić rodziny w następujących domach /Kolędę rozpoczynamy około godz. 17.00/:

   • Poniedziałek 28.I. – ul. Freta – nr-y parzyste oraz Rybaki 35
   • Wtorek. 29.I. – ul. Freta – nr-y nieparzyste oraz Franciszkańska 1
   • Środa 30.I. - Rynek Nowego Miasta – nr-y nieparzyste bez nr-u 1 oraz ul. Zakroczymska – nr-y nieparzyste
   • Czwartek 31.I. - ul. Kościelna – cała; Przyrynek – cała; Rajców – cała oraz Zakroczymska – nr-y parzyste