Ogłoszenia 03 Lutego 2019 r.

Czwarta Niedziela Zwykła

 1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową o godz. 18.00.

  1. Wypominki w najbliższy piątek, 8 lutego, o godz. 18.00 i o godz. 18.30 Msza św. za tych zmarłych.

  2. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Drugą część mieszkańców naszej parafii odwiedzimy w przyszłym roku. Wszystkim, którzy zaprosili nas do swego domu, składamy wyrazy głębokiej wdzięczności za życzliwe przyjęcie, możność poznania się, wspólnej rozmowy i wymiany myśli. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  3. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  4. Zaproszenie Ks. Kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego na Mszę św. z okazji 70. rocznicy ingresu Prymasa Stefana Wyszyńskiego

   Drodzy Bracia i Siostry!

     Siedemdziesiąt lat temu, 6 lutego 1949 roku, odbył się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego, Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej, której funkcję, z uwagi na zniszczoną podczas II wojny światowej archikatedrę, pełnił kościół seminaryjny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
     Z tej racji, w środę, 6 lutego br., o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będziemy dziękowali Bogu za dar życia i posługi Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i prosili Boga o dar jego rychłej beatyfikacji.
     Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału w tej uroczystej Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy. Zapraszam Kapłanów, siostry i braci zakonnych, grupy i wspólnoty parafialne. Księży zapraszam do koncelebry.
     Moim pragnieniem jest, abyśmy bardziej poznali osobę, życie i posługę Czcigodnego Sługi Bożego i przybliżyli sobie jego nauczanie, które nadal jest bardzo aktualne.

   Wszystkim Wam z serca błogosławię.

   Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu
   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski