Ogłoszenia 10 Marca 2019 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową zaczął się Wielki Post. Czas nawracania się i pokuty. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Zmartwychwstania Chrystusa. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu
  ♦ godz. 17.00 - dla dzieci
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Służy temu także Liturgia Stacyjna. Przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie, w wyznaczonych kościołach obu diecezji na terenie miasta Warszawy gromadzimy się, aby uczestniczyć indywidualnie i wspólnotowo w przygotowywanych na ten dzień specjalnych nabożeństwach. Każdego dnia w wyznaczonym kościele będzie obowiązywał ten sam program. Kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi; do 15.00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Poza tym, o godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 19.00 Gorzkie Żale. Na zakończenie Msza Św. o godz. 20.00. W gablotach na zewnątrz kościoła wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym 23 marca (sobota). Już dziś wszystkich zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  2. Dzisiaj ósma rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. Msza św. za spokój Jego duszy o godz. 11.00. Pamiętajmy o Nim także w naszych osobistych modlitwach.

  3. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w świecie, a szczególnie na potrzeby misyjne.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  6. Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na Święto Papieskie

   Drodzy Diecezjanie,
       W środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski.
       Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
       Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne do Świątyni Opatrzności Bożej na wspólne dziękczynienie 13 marca na godz. 17.30.

   Wszystkim z serca błogosławię.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski