Ogłoszenia 17 Marca 2019 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Misterium naszego odkupienia, czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
  Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu
  ♦ godz. 17.00 - dla dzieci
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Druga Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie jest dniem, w którym we wszystkich kościołach naszego kraju, zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. To dzieło można wspierać także poprzez wysyłanie SMS-ów. Dokładne informacje na plakacie.

  2. W najbliższą sobotę, 23 marca, nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym w ciągu Liturgii Stacyjnej przeżywanej w Warszawie przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie. Program tego dnia przedstawia się następująco: kościół otwarty będzie od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi. O godz. 7.00 Msza św., od 7.30 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Msza św. parafialna, o 19.00 Gorzkie Żale i na zakończenie o godz. 20.00 Msza św. stacyjna i Apel Jasnogórski. W gablotach kościelnych wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w przyszłą niedzielę, 24 marca, o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne i kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

  5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.