Ogłoszenia 31 Marca 2019 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. Od poniedziałku 1.IV. do środy 3.IV. włącznie spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 9.30 i 18.30, a dla szkół ponadpodstawowych o godz. 11.00. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

  1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
   Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu
   ♦ godz. 17.00 - dla dzieci
   ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
   Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  2. We wtorek, 2 kwietnia, XIV rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza wszystkich tego dnia, na wieczorne czuwanie modlitewne na Placu Piłsudskiego w Warszawie o godz. 21.00

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 5 kwietnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci w połączeniu z Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 Gorzkie Żale i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  6. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, ulicami Warszawy przejdzie XIV Marsz Świętości Życia, jako przypomnienie o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Towarzyszyć mu będzie hasło „Tato to ja!" gdyż organizatorzy chcą zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca w przyjęciu dziecka oraz w jego wychowaniu. Poprzedzi go Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet w stanie błogosławionym. Po Mszy św. uczestnicy marszu przejdą pod Kolumnę Zygmunta i tam połączą się z marszem, który przyjdzie z diecezji warszawsko-praskiej. Po uformowaniu szyku marsz przejdzie Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża i tam nastąpi zakończenie. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 w ramach akcji ,,Pielucha dla malucha” będzie trwała zbiórka pampersów i artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Do uczestnictwa w Marszu zaproszeni są wszyscy wierni, a szczególnie rodziny z dziećmi.

  7. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny zatytułowany „W poszukiwaniu Jezusa” w wykonaniu chóru Musikana z refleksją teologiczną Ks. Łukasza Mroczka.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne i kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Na ten sam cel zbierane są ofiary do puszek. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Od dzisiaj do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  9. Pod chórem są też do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.