Ogłoszenia 28 Kwietnia 2019 r.

Druga Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa, święto Miłosierdzia Bożego.
  W dniu dzisiejszym, w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego, o godz. 15.00 zostanie odprawiona, pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, uroczysta Msza Święta, na którą Ks. Kard. wszystkich serdecznie zaprasza. Mszę Świętą poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert Trubadurów.

  1. Jutro, 29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy swoje życie złożyli w ofierze na ołtarzu Ojczyzny.

  2. W środę rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.

  3. W czwartek, 2 maja, w 100 rocznicę pierwszych obchodów Narodowego Święta 3 Maja po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, przy Krzyżu Traugutta odbędą się uroczyste obchody upamiętniające tamto wydarzenie. Rozpoczną się o godz. 16.50 wystawieniem Warty Honorowej WP pod Krzyżem Traugutta i Mszą św. polową o godz. 17.00. Po Mszy wystąpienia okolicznościowe i koncert orkiestry wojskowej. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

  4. W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 odnowienie aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 maja, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W gablotach parafialnych wywieszona jest informacja o możliwości pomocy materialnej dla Sri Lanci i odbudowy katedry Notre-Dame. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu „POMAGAM”.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.