Ogłoszenia 26 Maja 2019 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczął się ostatni tydzień miesiąca dedykowanego Matce Bożej. Od soboty rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa.
  Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Od poniedziałku do środy w Kościele Polskim kwartalne Dni Modlitw poświęcone prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  2. Przypominamy, że z racji przypadającej we wtorek, 28 maja br., 38. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Kapituły Metropolitalnej, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa. Do udziału we Mszy św. i wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

  3. W piątek, 31 maja, Święto Nawiedzenia NMP. Dzień Patronalny naszej parafii, Uroczystość Odpustowa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 i 18.30.
   Z racji Odpustu, Ks. Proboszcz wszystkim przebywającym w tym dniu na terenie naszej parafii udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy zobowiązani są, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.
   W dniu dzisiejszym wokół naszego kościoła odbywa się tradycyjny piknik rodzinny, organizowany co roku w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Nawiedzenia NMP i odpust w naszej parafii,.
   Pośród różnych atrakcji będzie także coś ku pokrzepieniu - m.in. kawa, herbata, ciasto, bigos, smalec domowy, itp., a także przyrynkowa specjalność – chleb domowy. Serdecznie zapraszamy.

  4. Od piątku, 31 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie – w piątek, w czasie nabożeństwa majowego, a od soboty, w czasie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia będziemy przeżywać XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
   W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.
   O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.
   O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.
   O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Cały program Uroczystości i trasa procesji na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję na poszczególnych jej odcinkach i udziału w całej Uroczystości. Tym dniu, we wszystkich kościołach, będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Na te wszystkie uroczystości Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski wystosował osobiste zaproszenie. Wywieszone jest ono w gablocie na zewnątrz kościoła.

  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  8. W niedziele, 2 czerwca br., na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, o godz. 20.30, rozpocznie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski pt. Wsłuchiwać się w Papieża. Wstęp na koncert wolny. Wejście na plac będzie możliwe od godz. 18.30.

  9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.