Ogłoszenia 2 Czerwca 2019 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.
  Szczegółowy program obchodów na plakatach w gablotach parafialnych. Zgodnie z prośbą Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. W dniu dzisiejszym, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, o godz. 20.30, rozpocznie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski pt. Wsłuchiwać się w Papieża.
   Wstęp na koncert wolny. Wejście na plac będzie możliwe od godz. 18.30.

  2. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00.
   W czasie nabożeństw Nowenna do Ducha Św. przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  3. We wtorek, 4 czerwca, 31 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Naszego Arcypasterza polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  4. W pierwszy piątek miesiąca, 7 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30.
   Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.
   Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.; dla dzieci od 16.30.

  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
   Zakończenie okresu wielkanocnego.
   Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Ten czas kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.