Ogłoszenia 23 Czerwca 2019 r.

Dwunasta Niedziela Zwykła

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 18.00. Do czwartku, 27 czerwca, przeżywamy oktawę Bożego Ciała. W trakcie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00 procesje eucharystyczne. W czwartek, po procesji kończącej obchody ku czci Najświętszego Sakramentu, obrzęd poświęcenia wianków.

  1. W najbliższy piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W czasie nabożeństwa czerwcowego akt wynagrodzenia Boskiemu Sercu Zbawiciela za wszystkie popełnione grzechy i zniewagi.

  2. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.30. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub Biskupa mogą uzyskać w tym dniu odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.

  3. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

  4. Przypominamy, że tradycyjnie w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00.

  5. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.